صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جمعه 30 آذر 1397 :: نویسنده : بهانه بودن
با طلوع شب یلدا، صفحات زرد پاییزی رو به اتمام و صفحات سفید طبیعتِ زمستان آغاز می گردد. با طلوع شب یلدا، مقدمات سفید پوشی طبیعت فراهم می شود. دعا می کنیم تا سفیدی دل های جهانیان هم آغاز گردد. شب یلدا آغاز عصر سفیدی و برفی است و شب عشق و مهر ورزی است. جهانیان باید صفحه تاریک دلشان را با صفحه نورانی اولیاء ا...متصل کنند و از آن منبع عظیم کسب نور و فیض نمایند. امید آن که همه در صراط مستقیم قدم بگذاریم و آنچه رضایت خداوند و اهل بیت علیهم السلام است انجام دهیم.برای درک نور و سفیدی روزِ شب یلدا، باید مدت زمان زیادی را در انتظار نشست. بشریت هم باید در انتظار آن نور آور جهان بنشیند و برای ظهورش دعا کند.

شب یلدا، شب طولانی است ولی یقین داریم که روشنایی بعد از ظلمت و تاریکی می آید. در این شب برای ظهور آخرین ذخیره الهی آماده می شویم.

شب یلدا میزان و معیاری است برای تنظیم زندگی مادی و امورات روز مره، و کسب و کار زندگی . شب یلدای حضرت مهدی علیه السلام، را معیار برای پاکی لایه ها و صفحات دلمان قرار دهیم. و از نور تابان و حیات معنوی ایشان کسب فیض و توفیق نماییم.

فرزندانمان را در شب یلدا با زمستان و خواص آن آشنا کرده و آنان را برای سرمای پیش رو آماده می کنیم. و فرزندان را با سبک زندگی مهدوی آشنا نماییم. شب یلدا شب قصه و خاطره گویی است؛ امشب را شب نقل روایت و داستان هایی از زندگی اهل بیت علیهم السلام قرار می دهیم.

شب یلدا شب زایش و تولد است. تولد زمستان و سفیدی طبیعت. در این شب تصمیم می گیریم با گره زدن دلهایمان به مهدی فاطمه تولدی تازه پیدا کنیم. تولدی که در آن دیگر گناه و غفلت از خدا نباشد. تولدی که با اعمالمان دل آن منجی را شاد کنیم. تولدی که همه سیاهی گناه را از دل بزداییم.

با آمدن شب یلدا، پاییز رخت بسته و تمام می شود. در شب یلدا تصمیم بگیریم که گناهان ما رخت بربندد و شیاطین ما را رها کنند. شب یلدا را شب خدا حافظی با گناهان و ارتباط تنگاتنگ با خدا و رسولانش قرار دهیم.

از شب یلدا، طبیعت به استقبال پوشش چادر سفید، می رود. ما تصمیم بگیریم حجاب های دل را با اشک توبه و ندامت صاف و زلال نماییم. برای بعضی از انسان ها شب یلدا شبِ شب نشینی، شب غفلت و خوشگذرانی است ولی ما تصمیم بگیریم این شب و همه شب های سال را شب عبادت و معنویت و یاد خدا قرار دهیم.

شب یلدا شب ارتباط تنگاتنگ با طبیعت است ولی ما تصمیم بگیریم این شب را شب ارتباط با حجت خدا قرار داهیم. همان حجتی که اگر در روی زمین نباشد، یلدایی وجود نخواهد داشت.

شب یلدا شب وحدت و همدلی است. ان شاء الله دعا کنیم تا وحدت مسلمانان مستحکم تر و تفرق دشمنان اسلام بیشتر شود. هر کسی در هر نقطه ای از جهان و با هر ابزاری که برایش ممکن است برای استحکام وحدت مسلمانان تلاش کند.

شب یلدا شب حلقه زدن در اطراف ریش سفیدان و بزرگان فامیل است. ما امشب در کنار خوان کرم و رحمت الهی و الیاء ا...حلقه معرفت می زنیم. و از دریای معرفت علوم اهل بیت علیهم السلام خوشه بر چینیم.

شب یلدا شب اظهار عشق و محبت به اقوام و خویشان است. ما در این شب، به خوبان عالم، منجی عالم بشریت، اظهار عشق و ارادت خواهیم کرد. در شب یلدا با بوسیدن بر دست بزرگان فامیل، برای سلامتی آنان دعا می کنیم.

شب یلدا شب صله رحم است. اقوام در این شب گرد یکدیگر جمع می شوند تا دیداری تازه کنند و به فریضه الهی(صله رحم) عمل کنند. تصمیم بگیریم تا با ارحام و خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله تجدید بیعت نماییم.

برای آمدن شب یلدا منازل را گلباران می کنیم. ما امشب دل هایمان را برای آمدن حضرت حجت عجل الله فرجه گلباران خواهیم کرد.

و شادی و مسرت خویش را این گونه بیان کنیم که«طوبی لمن أدرک قائم أهل بیتی و هو یأتم به فی غیبته قبل قیامه و یتولی أولیاءه و یعادی أعداءه ذلک من رفقائی و ذوی مودتی و أکرم أمتی علی یوم القیامة؛ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: خوشا بر احوال کسی که قائم اهل بیت مرا ادراک کرده و در غیبت و پیش از قیامش پیرو او باشد، دوستانش را دوست بدارد و با دشمنانش دشمن باشد، چنین کسی در روز قیامت از رفقا و دوستان من و گرامی ترین امت من خواهد بود»[1] همان گونه که شب یلدا را درک می کنیم دعا کنیم که حکومت جهانی و روزهای سفید و نورانی حضور و ظهور حضرت را درک کنیم.

پی نوشت:
[1] کمال الدین و تمام النعمة، ج 1، ص 286
نوع مطلب : مناسبتها، 
برچسب ها : امام مهدی(عج)، شب یلدا، دعای فرج، وحدت، ظهور،

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: