صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جمعه 24 شهریور 1391 :: نویسنده :
در روزگاری که «کرامت انسانی» به تاراج «قومیّت» می‏رفت در آن زمان که «عبودیت» را عفریت «جهالت»، به بر هوت «شرک» رانده بود و شکوفه‏ های «عاطفه»، ناشکفته در گور «نخوت» دفن می ‏شدند و شعر و شراب و شهوت، متاع بازار «عکاظ» بود، آمدی؛ با دست‏هایی از بوی بهشت با نگاهی به وسعت عشق و تبسّمی به زیبایی محبت و هدیه ‏ای آوردی، به گران‏قدری «توحید».

و چه پُر بها بود لحظه‏ های با تو بودن!بردباری تو، مرهم زخم ‏های دیرینه ما بود، کلامت، شفای دردِ نادانی ما، دست هایت سایه ‏بان بی یاوری، و هستی ‏ات، بهانه آفرینش ما. و امروز، یارانت تلخ‏ ترین جرعه ‏ها را از ظرف زمان می‏ نوشند و سنگین ترین اندوه عالم را بر شانه‏ های دل می ‏کشند.

نبودنت، بینش ‏های نهان شده نفاق را بر جگر سوخته خاندانت می‏ نشاند.فقدان تو، فرصت فوران فتنه‏ های کمین گرفته در پس پوسته ‏های تظاهر است.دردآور است که ثمر سال‏ها جَهد و جهاد تو، به ارزانی، گرفتار چنگال طمع می‏شود و وجدان‏ های خفته در آغوش عافیت خواهی را، فریاد بیدارگر وارثانِ بر حق تو به انصاف و عدالت می‏ خواند، امّا پاسخی جز نگاه‏ های سنگین و بی اعتنا و پژواک سکوت مرگ بار بی عملی نمی ‏گیرد.

باکی نیست؛ روز داوری در پیش است و پروردگارت بر مرصاد ستمگران.گفتی، صحیفه و قلمی بیاورند تا راه و رسم هدایت را به فرمانت در آن بنگارند؛ امّا به بهای گمراهی امّت، از امر تو سرباز زدند و از وصیت بازت داشتند؛ اما برای آنان‏که ضمیرشان سرشار از عطر نبوّت است، حقیقت، آشکارترین است. چه نیازشان به صحیفه ‏ای و قلمی؟!

اینان بر لوح دل نگاشته ‏اند که «علی علیه‏السلام با حق است و حق با علی علیه‏السلام است.» این باوردارانِ آگاه، به بصیرت، «شهود» کرده‏اند که «امیر»شان کیست و نشانه جانشینش چیست.حقیقتی را که در نگاه تو آشکار بود، در آینه چشمان مرتضی به تماشا گرفته ‏اند. چنین است که خنّاس شک و تردید را به ایمانشان دسترس نیست؛ به شمار اندکند، امّا به حق باوری بسیار.

درود بر تو ای پیام آور راستی، که آن‏چه شرط بلاغ بود، به جای آوردی و هرچه آزار روزگار، بر خود هموار کردی!درود بر تو که خُلق عظیمت، مکارم اخلاق را به تمامت رساند!

زیان کارند آنان‏که بر میراث تو، بر کتاب وحی و عترت پاکت، ستم روا داشتند و فرجام نیک، از آن پرهیزکاران است.
نوع مطلب :
برچسب ها :

نمایش نظرات 31 تا 43
هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: