صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
 • ویژگی های جامعه منتظر ظهور منجی

  بشر از روزی كه پا به عرصه گیتی نهاده در آرزوی یك زندگی اجتماعی خوش و سعادت‌بخش است، و در راه رسیدن به آن تلاش و كوشش می‌كند و همیشه از جان و دل خواستار یك عصر درخشان و اجتماع صالحی است كه ظلم و تعدّی در آن نباشد....

  ادامه مطلب ...
 • امام ، پناه از شیطان

  یکی از مهم ترین شؤون امام علیه السّلام که تأمین کننده‌ی اساسی ترین نیاز ما به ایشان است، ملجأ و پناه بودن امام علیه السّلام است...

  ادامه مطلب ...
 • عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

  یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که ...

  ادامه مطلب ...
 • زن منتظر و منتظر‌پروری

  در طول تاریخ تشیع، یكی از نقش‌های بی‌بدیل زنان، دفاع از ولایت و تلاش برای حفظ این ارزش الهی بوده است، به ویژه در عصر غیبت كه تقریباً امكان ایفای نقش مردان برای دفاع از ولایت، به سبب اختناق شدید، كم‌رنگ بوده است، زنان، فعالانه برای حفظ فرهنگ مهدویت در جامعه نقش آفرینی كرده‌اند...

  ادامه مطلب ...
 • ما بی صاحب نیستیم !

  آقای شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی فرمود: « یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة الله ارواحنا فداه ( یا یکی از اصحابشان ) مشرف شدم و ایشان را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی شد و مدام برف می بارید. سرما بحدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود. ...

  ادامه مطلب ...
سیماى دورانِ ظهور
سیما را كه روایات از اوضاع جهان در زمان ظهور ترسیم مى كنند به ویژه از منطقه ظهور آن حضرت مانند: یمن، حجاز، ایران، عراق، شام، فلسطین، مصر ومغرب... سیمایى است كامل كه بسیارى از حوادث بزرگ و كوچك و نام هاى اشخاص و اماكن را در بر مى گیرد.

روایات حاكى از این است كه انقلاب و حركت ظهور حضرت، بعد از فراهم شدن مقدمات و آمادگى هاى منطقه اى و جهانى، از مکه آغاز مى شود و طبق بیان روایات، در سطح جهانى نبردى سخت میان رومیان- غربى ها- و تركان و یا هواداران آن ها-كه ظاهرا روس ها باشند- به وجود مى آید، تا جایى كه به جنگ جهانى منجر مى گردد. اما در سطح منطقه در حكومت هوادار حضرت مهدى ارواحنا له الفداء در ایران و یمن تشكیل خواهد شد... كه یاران ایرانى آن حضرت، مدتى قبل از ظهور، حكومت خویش را تأسیس نموده و درگیر جنگى طولانى مى شوند كه سرانجام در آن پیروز مى گردند.

اندك زمانى پیش از ظهور آن بزرگوار در میان ایرانیان دو شخصیت، با عنوان سید خراسانى، رهبر سیاسى، و شعیب بن صالح، رهبر نظامى ظاهر شده و ایرانیان تحت رهبرى این دو تن، نقش مهمى را در حركت ظهور آن حضرت ایفاء خواهند نمود .

اما یاران یمنى وى، قیام و انقلاب آنان چند ماه پیش از ظهور حضرت بوده و ظاهراً ایشان در سامان بخشیدن به خلافت سیاسى كه در حجاز به وجود مى آید همكارى مى نمایند. علت به وجود آمدن این خلافت سیاسى حجاز، این است كه شاه نابخردى از خاندان فلان!- كه آخرین پادشاه حجاز مى باشد-كشته شده و بر سرِ جانشینى او اختلاف به وجود مى آید، به گونه اى كه این اختلاف تا ظهور مهدى ارواحنا له الفداء ادامه خواهد یافت.در این هنگام نشانه هاى ظهور حضرت آشكار شده و شاید بزرگترین نشانه آن، نداى آسمانى است كه به نام او در بیست و سوم ماه رمضان شنیده مى شود. طبق روایات پس از این نداى آسمانی حضرت به طور سری برخى از یاران و هواداران خود ارتباط برقرار مى نماید .درباره حضرت، در سراسر جهان سخن بسیار به میان آمده و نام وى زبانزد همگان گشته، و محبتش در دل ها جاى مى گیرد .

دشمنان وى از ظهور آن حضرت سخت بیمناك شده و از این رو براى دست یافتن به او تلاش مى كنند...در میان مردم شایع مى شود كه آن حضرت در مدینه منوره اقامت گریده، و حكومت حجاز یا نیروهاى خارجى، جهت كنترل اوضاع داخلى حجاز، و پایان دادن به كشمكش قبائل با حكومت وقت، لشكریان سفیانى را از سوریه به یارى مى طلبند. این سپاه وارد مدینه شده و به هر مرد هاشمى كه دست یابند او را دستگیر مى كنند. بسیارى از آنان و شیعیان آن ها را كشته و بقیه را به زندان مى افكنند. سپس آن حضرت در شهر مكه با بعضى از یاران خود تماس مى گیرد....تا این كه قیام و حركت مقدس خویش را در شب دهم محرم بعد از نماز عشاء از حرم شریف همگى آغاز مى كند.آن گاه نخستین سخنرانى خود را براى مردم مکه ایراد مى فرماید كه دشمنان وى سعى در ترور آن حضرت دارند، اما یاران آن حضرت با در میان گرفتن آن بزرگوار، دشمنان را متفرق ساخته، و نخست بر مسجد الحرام و سپس بر مكه تسلط مى یابند. در صبح روز دهم محرم، حضرت مهدى ارواحنا له الفداء پیام خود را به زبان هاى مختلف به تمام جهان ابلاغ مى كند و ملل دنیا را به یارى خویش دعوت كرده، اعلام مى دارد كه در مکه خواهد ماند، تا معجزه اى كه جد گرامى اش حضرت مصطفى صلی الله علیه و آله و سلم وعده فرموده، و آن فرو رفتن لشكریان سفیانى به زمین است- كه براى در هم شكستن حركت آن حضرت راهى مكه مى شوند- به وقوع پیوندد. پس از اندك زمانى، معجزه وعده داده شده در مورد سپاه سفیانى- كه در مسیر مکه به حرکت در آمده اتفاق مى افتد .آن حضرت پس از این معجزه، با سپاه خود كه بیش از ده هزار نفر است از مكه رهسپار مدینه مى شود و پس از نبرد با نیروهاى دشمن، مدینه را آزاد ساخته و با آزادسازى دو حرم مكه و مدینه، فتح حجاز و تسلط بر منطقه خاتمه مى یابد .

در برخى از روایات آمده است كه آن حضرت، پس از پیروزى بر حجاز راهى جنوب ایران مى شود و در آن جا با سپاه ایران و توده هاى مردم آن سامان به رهبرى خراسانى وشعیب بن صالح بر مى خورد.آنان با وى بیعت كرده و با قواى دشمن در بصره به پیكار مى پردازند كه سرانجام به پیروزى آشكارى دست مى یابند.

سپس امام وارد عراق گردیده و اوضاع داخلى آن جا را پاكسازى مى كند و با درگیرى با بقایاى نیروهاى سفیانى آن ها را شكست داده و به قتل مى رساند.آن گاه عراق را مركز حكومت و كوفه را پایتخت خود قرار مى دهد و بدین سان یمن، حجاز، ایران وعراق یكپارچه تحت فرمانروایى آن حضرت درمى آید.

از روایات بر مى آید: نخستین جنگى كه حضرت پس از فتح عراق به آن اقدام مى كند جنگ با تركان است كه آن ها را شكست مى دهد. امام پس از تجهیز، سپاه بزرگش را راهى قدس مى گرداند، در این هنگام با سپاه سفیانى درگیر نبردى سخت مى شوند، نبردى كه محورهاى ساحلى آن از عکا در فلسطین گرفته تا انطاكیه در تركیه و در داخل از طبریه شهر و دریاچه اى است در فلسطین تا دمشق و قدس را فرا مى گیرد....

در این هنگام خشم الهى بر نیروهاى سفیانى و یهودى و رومى فرود آمده و به دست مسلمانان كشته مى شوند و مسلمانان پیروزمندانه وارد قدس مى گردند. غربیان مسیحى وقتى مواجه با شكست یهودیان به دست با كفایت حضرت مى شوند، خشمگین شده و علیه حضرت اعلان جنگ مى كنند؟ ولى ناگاه حضرت مسیح علیه السلام از آسمان و قدس فرود آمده و با سخنان خویش جهانیان و به ویژه مسیحیان را مورد خطاب قرار مى دهد.فرود آمدن حضرت مسیح علیه السلام براى جهان نشانه اى است كه موجب شادى مسلمانان و ملت هاى مسیحى خواهد گردید.

بسیارى از غربى ها به آیین اسلام گرویده و حضرت مهدى ارواحنا له الفداء را مورد حمایت و تأیید خویش قرار مى دهند. اما رومیان به جهت اینكه حضرت مسیح علیه السلام موج همبستگى مردمى در میان ملت ها ایجاد كرده،وحشت زده شده و در یك هجوم ناگهانى با نزدیك به یك میلیون سرباز به سرزمین شام و فلسطین یورش مى آورند.

در این یورش، نیروهاى اسلام رویاروى آن ها قرار گرفته و حضرت مسیح علیه السلام موضع خود را با حضرت مهدى ارواحنا له الفداء هماهنگ اعلام كرده و پشت سر وى در قدس نماز مى گذارد. نبرد با رومیان روى مى دهد و شكستى سخت متوجه رومیان مى گردد. پس از این، دروازه هاى پیروزى جهت فتح كردن اروپا و غربِ مسیحیت، به روى آن حضرت گشوده مى شود.

پس از فتح غرب توسط حضرت و در آمدن آن تحت فرمانروایى آن حضرت و اسلام آوردن بیشتر مردم آن سامان، حضرت مسیح علیه السلام رحلت نموده و حضرت مهدى ارواحنا له الفداء و مسلمانان بر پیكر او نماز گزارده و او را در جوار مزار شریف مادرش در قدس به خاك مى سپارد. پس از فتح جهان توسط آن حضرت و یكپارچگى تمام دولت هاى جهان به صورت یك حكومت اسلامى، حضرت براى تعالى بخشیدن و شكوفایى زندگى مادى و رفاه همگان قیام نموده و جهت گسترش فرهنگ و دانش مردم مى كوشد.

در زمان حضرت، پاى ساكنان زمین به سوى ساكنان كرات گشوده مى شود. بعد از آن شمارى از پیامبران و امامان علیه السلام به زمین باز خواهند گشت و تا هر زمان كه اراده حق تعالى باشد، فرمانروایى خواهند نمود و این امر از نشانه هاى رستاخیز و مقدمات آن است.

به نظر مى رسد كه جنبش دجال ملعون و فتنه و آشوب او یك حركت انحرافى و بهره گیرى از پیشرفت علوم باشد كه در زمان حضرت، جامعه بشرى به آن دست مى یابد.دجال از روش هاى پیشرفته، براى فریب جوانانِ پسر و دختر و زنان که بیشتر پیروان او را تشكیل مى دهند استفاده مى كند. از این رو موجى از فتنه و آشوب به وجود مى آورد كه مردم فریبكارى هاى او را باور مى كنند، اما حضرت مهدى ارواحنا له الفداء نیرنگ هاى وى را آشكار ساخته و به زندگى او و هوادارنش خاتمه می دهد.

این دورنمایى كلى از حركت و انقلاب جهانى حضرت مهدى ارواحنا له الفداء بود. [1]

پی نوشت :
[1]عصرظهور على كورانى ص 23.


درباره وبلاگاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...

نوای مهدوی

این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات