صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شباهت به ایوب
ایوب‏ علیه السلام؛ هفت سال بر بلا صبر كرد - چنان‏كه از حضرت ابى عبد اللَّه صادق‏ علیه السلام روایت شده - [1] خداوند متعال مى ‏فرماید: إِنَّا وَجَدْناهُ صابِراً نِعْمَ العَبْدُ إِنَّهُ أَوَّابٌ؛ [2] همانا ما او را صبر كننده یافتیم، خوب بنده‏اى است. بسیار توجه كننده به سوى خدا.

قائم‏ ارواحنا له الفداء، از هنگام وفات پدرش تاكنون صبر كرده، و نمى ‏دانم تا كى این صبر ادامه خواهد داشت!!

ایوب‏ علیه السلام؛ یك یا دو چشمه از زمین برایش جوشید، خداوند متعال مى ‏فرماید: اُرْكُضْ بِرِجْلِكَ هذا مُغْتَسَلٌ بارِدٌ وَشَرابٌ؛ [3] پاى خود را محكم بر زمین بزن كه این چشمه آبى براى شستشو و نوشیدن است. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، برایش چشمه از زمین جوشیده است، كه بعضى از روایات و حكایات در این باره گذشت. اضافه بر آن‏ها خلاصه ‏اى از آنچه قطب راوندى در كتاب الخرایج و فاضل مجلسى در بحار از كتاب غیبت شیخ طوسى نقل كرده‏ اند مى ‏آوریم: شیخ طوسى به سند خود از ابوسوره روایت كرده این‏كه: وى حضرت حجّت‏ ارواحنا له الفداء را هنگام مراجعت از كربلا در زیارت عرفه ملاقات كرده. ابوسوره مى‏ گوید: آن شب راه مى ‏رفتیم ناگاه بر قبرهاى مسجد سهله رسیدیم، فرمود: این منزل من است. سپس فرمود: تو به نزد ابن الزرارى على بن یحیى مى ‏روى و مى ‏گویى آن مالى كه چنین و چنان علامت دارد و در ... قرار دارد و با ... پوشانده شده به تو بدهد. عرض كردم: تو كیستى؟ فرمود: من محمد بن الحسن هستم، سپس راه رفتیم تا هنگام سحر به نواویس رسیدیم، نشست و با دست زمین را كند، ناگاه آب بیرون آمد، وضو گرفت و سیزده ركعت نماز خواند. پس از آن نزد ابن الزرارى رفتم، درب را كوبیدم. گفت: تو كیستى؟ گفتم: ابوسوره هستم. شنیدم با خود مى‏ گفت: مرا با ابوسوره چه كار؟ وقتى بیرون آمد جریان را برایش گفتم، با من مصافحه كرد و صورتم را بوسید و دستم را بر صورتش كشید، سپس مرا داخل خانه برد و از پایین پاى تخت، كیسه را بیرون آورد. و ابوسوره حق را شناخت و بعد از این جریان شیعه شد، زیرا او زیدى بود. [4]

ایوب‏ علیه السلام؛ خداوند - عزّوجلّ - مردگانى را برایش زنده كرد، خداوند چنین فرموده: وَآتَیْناهُ أَهْلَهُ وَمِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَةً مِنْ عِنْدِنا وَذِكْرى لِلْعابِدِینَ؛ [5] و خاندانش را باز آوردیم و همانندشان را با آن‏ها به او دادیم، رحمتى از سوى ما و یادآورى براى عبادت كنندگان. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، خداوند مردگانى را برایش زنده مى ‏كند.

پی نوشت ها :
[1] بحار الانوار: 347/12.

[2] سوره ص، آیه 44.
[3] سوره ص، آیه 44.
[4] الخرایج: 70.
[5] سوره انبیاء، آیه 84.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: