صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شباهت به یوشع
یوشع‏ علیه السلام؛ پس از وفات موسى ‏علیه السلام منافقان امّت آن حضرت با او جنگ كردند. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، منافقان این امت با او جنگ خواهند.

یوشع‏ علیه السلام؛خورشید برایش بازگشت. قائم‏ ارواحنا له الفداء نیز، با مهر و ماه سخن مى‏ گوید و آن‏ها را صدا مى‏ زند، و آن‏ها به او پاسخ مى‏ دهند - چنان‏كه علامه مجلسى در بحار از حضرت امام باقر علیه السلام روایت كرده كه فرمود: قائم‏ ارواحنا له الفداء سیصد و نه سال زمامدارى مى ‏كند همان‏قدر كه اهل كهف در غارشان به سر بردند زمین را پر از عدل و قسط خواهد كرد چنان‏ كه پر شده باشد از ظلم و ستم، پس خداوند براى او شرق و غرب زمین را فتح خواهد نمود، و مردم را خواهد كشت تا این‏ كه جز دین محمد صلى الله علیه وآله وسلم باقى نماند، شیوه سلیمان بن داوود را پیش خواهد گرفت و خورشید و ماه را صدا مى ‏زند و او را پاسخ مى‏ دهند، و زمین براى او نورِ دیده شود و به او وحى مى ‏آید كه به امر خداوند به وحى عمل مى ‏كند.[1]

البته آنچه در متن غیر قابل توجیه خبر آمده، به این‏كه او خورشید و ماه را مى ‏خواند و از آن دو جواب مى‏ شنود، و در این امر هیچ‏گونه شگفتى نیست، چه این‏كه فضل یوشع در كنار حضرت حجّت، مانند سوزنى است كه به دریا فرو شود، پس چه خوش است این عزّت و كمال، خوشا این مجد و جلالت قدر! خوشا این فضل و بزرگوارى، و این شأن و عظمت!

پی نوشت :
[1]بحار الانوار: 390/52


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: