صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شباهت به هارون
هارون ‏علیه السلام را خداوند متعال به آسمان بالا برد و سپس بار دیگر به زمین بازگرداند، چنان‏كه در مجلد پنجم بحار در روایت مسندى از حضرت ابى عبد اللَّه صادق‏ علیه السلام آمده كه فرمود: موسى به هارون گفت: بیا با هم به كوه طور سینا برویم. چون با هم رفتند ناگاه خانه ‏اى دیدند كه بر در آن درختى بود بر روى آن دو پیراهن، پس موسى به هارون گفت: جامه هایت را برافكن و داخل این خانه شو و این دو حلّه را ببر كن و بر تخت بخواب. هارون همین كار را كرد، پس چون بر تخت آرمید، خداوند او را به سوى خود قبض كرد و خانه و درخت برداشته شد، موسى به بنى اسرائیل بازگشت و به آن‏ها خبر داد كه خداوند هارون را قبض روح كرد و به سوى خود بالا برد. گفتند: دروغ مى‏ گویى تو او را كشته‏ اى، پس موسى به درگاه الهى شكوه كرد، خداوند متعال به فرشتگان امر فرمود تا او را بر تختى مابین زمین و آسمان فرود آوردند تا این‏كه بنى اسرائیل او را دیدند و دانستند كه مرده است.[1] نزدیك به همین روایت از صاحب الكامل نقل شده است. قائم ‏ارواحنا له الفداء را نیز، خداوند بعد از ولادت به آسمان بالا برد، سپس به سوى زمین بازگرداند - چنان‏كه در شباهت آن حضرت به موسى ‏علیه السلام گذشت.

هارون‏ علیه السلام از راه دور سخن موسى را مى ‏شنید هم‏چنان كه موسى سخن هارون را از دور مى ‏شنید، این نكته را صاحب كتاب بدایع الزهور آورده. قائم ‏ارواحنا له الفداء نیز، در روضه كافى از حضرت ابى عبد اللَّه صادق‏ علیه السلام آمده كه فرمود: هنگامى كه قائم ما بپاخیزد خداوند - عزّوجلّ - در گوش‏ ها و چشم‏ هاى شیعیان ما خواهد افزود به طورى كه بین آن‏ها و حضرت قائم‏ ارواحنا له الفداء پیكى نخواهد بود، با آن‏ها سخن مى‏ گوید و آن‏ها مى‏ شنوند، و به او نگاه مى ‏كنند در حالى كه در جاى خودش باشد.

پی نوشت :
[1]بحار الانوار: 368/13


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: