صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شباهت به لوط
لوط علیه السلام؛ فرشتگان براى یارى‏اش نازل شدند: (قالُوا یا لُوطُ إِنَّا رُسُلُ رَبِّكَ لَنْ یَصِلُوا إِلَیْكَ)[1] گفتند: اى لوط همانا ما فرستادگان پروردگارت هستیم، هرگز آنان به تو نمى ‏رسند (كه آزارت دهند) قائم ‏علیه السلام نیز، فرشتگان براى یارى‏ اش فرود خواهند آمد، و در خبر كنیز حضرت ابومحمد (امام عسكرى ‏علیه السلام) آمده كه: وقتى سیّد - یعنى حضرت حجّت‏ ارواحنا له الفداء متولّد شد نور درخشنده ‏اى دید كه از آن حضرت آشكار شد و تا افق آسمان رفت و پرندگان سفیدى را دید كه از آسمان فرود مى‏ آیند و بال‏هاى خود را بر سر و صورت و بدنش مى ‏كشند، سپس پرواز مى‏ كنند.

وقتى به حضرت ابومحمد (امام عسكرى ‏علیه السلام) این مطلب را گفتم خندید و فرمود: این‏ها فرشتگانى هستند، فرود آمده‏ اند تا به این مولود تبرك جویند، و این‏ها یاران او خواهند بود هنگامى كه خروج مى ‏كند.[2]

و نیز از شباهت‏ هاى حضرت قائم‏ ارواحنا له الفداء به لوط این است كه لوط علیه السلام از بلاد فاسقین بیرون رفت، حضرت قائم ارواحنا له الفداء نیز از بلاد فاسقین بیرون رفته است.

پی نوشت ها :
[1]سوره هود، آیه 81

[2]كمال الدین: 431/2


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: