صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
رفتار امام با دشمنان
زرارة از امام صادق علیه السلام پرسید: آیا روش و سیاست حضرت قائم ارواحنا له الفداء همانند روش پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم خواهد بود؟

فرمود هرگز، هرگز، اى زرارة او سیاست پیامبر را در برخورد با دشمنان پیش نمى گیرد. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با ملایمت و مهربانى رفتار مى كرد تا دل ها را به دست آورد و مردم با آن حضرت الفت گیرند، ولى حضرت قائم ارواحنا له الفداء سیاست قتل را در پیش مى گیرد و طبق دستورى كه دارد، رفتار مى كند و توبه كسى را نمى پذیرد. پس واى بركسى كه با او مخالفت كند.

بر طبق روایات حضرت مهدى ارواحنا له الفداء در برخورد با دشمنان از یك نوع مجازات استفاده نمى كند، بلكه برخى از آنان را در جنگ نابود مى سازد. وحتى فراریان و زخمیان آنان را نیز تعقیب مى كند .[1] گروهى را اعدام نموده [2] خانه هاى شان را ویران مى كند و گروهى را تبعید مى نماید .[3] و دست برخى را قطع مى كند .[4]

البته حضرت با گروه ها و دسته هاى گوناگونى برخورد خواهد كرد . برخى از آنان قوم و نژاد خاصى هستند، گروهى پیرو ادیان دیگرى غیر از اسلامند و گروهى هر چند به ظاهر مسلمان اند، ولى منافقانه رفتار مى كنند و یا از مقدس نماهاى كج فهمى هستند كه با حضرت مخالفت مى نمایند و یا پیرو فرقه هاى باطل مى باشند. امام با هر یك ستیز خاصى دارد.

امام صادق علیه السلام فرمود: آن گاه كه قائم ما قیام كند، بین او و عرب و قریش، راهى جز شمشیر نخواهد بود. [5]

امام كاظم علیه السلام فرمود: هنگامى كه قائم ما علیه نصارا، صائبیان، مادى گرایان و برگشتگان از اسلام و كافران در شرق و غرب كره زمین قیام مى كند، اسلام را به آنان پیشنهاد مى كند وهر كس مسلمان نشود، گردنش را مى زند. [6]

پی نوشت ها :
[1] غیبة نعمانى ص231 بحار الانوار ج 52 ص 3530.

[2]ارشاد مفید ص364 كشف الغمه ج 3 ص 255 بحار الانوارج 52 ص 338.
[3]كافى ج 8 ص 227 مراة العقول ج 26 ص 160، بحار الانوارج 52 ص 375.
[4]بحارالانوار ج 52 ص 317.
[5]بحار الانوار ج 52 ص 355 غیبة نعمانى ص 122.
[6]بحارالانوار ج 52 ص 340 ، تفسیرعیاش ج 1ص 183 تفسیرصافى ج 1 ص267.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: