صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نشانه های غیر حتمی سیدحسنى
خروج سید حسنى از نشانه هایى است كه در آستانه ظهور حضرت مهدى ارواحنا له الفداء رخ مى دهد .خروج سید حسنى با یارانش براى یارى آن حضرت است. سید حسنى جوان خوش صورتى است كه از طرف دیلم و قزوین خروج مى كند و با صداى بلند فریاد مى زند كه به فریاد قائم آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برسید كه از شما یارى مى طلبد.

این سید حسنى ظاهر از فرزندان امام حسن مجتبى علیه السلام مى باشد. او از مكان خود تا كوفه را از لوث وجود ظالمان پاك مى كند. چون با اصحاب خود وارد كوفه مى شود، به او خبر مى دهند كه حضرت حجت ارواحنا له الفداء ظهور كرده و از مدینه به كوفه تشریف آورده است. پس با اصحاب خود، خدمت آن حضرت مشرف مى شوند و از آن حضرت مطالبة دلائل امامت و مواریث انبیاء را مى نماید. او مى داند كه مهدى ارواحنا له الفداء بر حق است، ولكن مقصودش این است كه حقیقت امام را بر مردم و اصحاب خود ظاهر نماید. پس آن حضرت دلائل را براى او ظاهر مى كند. وقتى سید حسنى یقین به صدق امام ندا مى كند، مى گوید: الله اكبر دستت را بده تا با تو بیعت كنم. با آن حضرت بیعت مى كند و به پیروى از او، سپاهش نیز بیعت مى كنند. [1]

پی نوشت ها :
[1] بحار الانوار ج 52ص 115به نقل ازفرهنگ موعود حسین كریمشاهى، ص 130.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: