صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نشانه های حتمی یأتی زمان، سیأتی زمان
رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:زمانى بیاید كه چهره هاى مردم چهره آدمیان و دلهاشان دلهاى شیاطین باشد، به سان گرگ درنده خونخوار باشند، از منكرات اجتناب نكنند. اگر در جمع آن ها باشى بد نامت كنند و چون با آن ها سخن گویى به تو دروغ گویند و چون از آن ها جدا شوى غیبتت كنند. سنت در میان آن ها بدعت و بدعت به نزدشان سنت بود، محترمتان نزد آن ها موهون، و موهونان محترم باشند. مؤمن نزد آن ها خوار و فاسق ارجمند بود.كودكانشان گستاخ و بى ادب و زنانشان بى شرم و پیرانشان امر به معروف و نهى از منكر نكنند. پناه بردن به آن ها خوارى و اعتماد به آن ها ذلت و درخواست مال از آن ها بیچارگى و ننگ باشد. در آن هنگام خداوند باران به موقع به آن ها نبارد و در غیر موسم خود ببارد و بدانشان را بر آنان چیره سازد كه به بدترین وجهى آن ها را آزار دهند، پسرانشان را بكشند و زنانشان را زنده دارند، در آن حال هر چه نیكان دعا كنند به اجابت نرسد.

زمانى بر مردم بیاید كه شكمهاشان خدایشان بود هر چه خواهد از حلال وحرام به آن بدهند و زنانشان قبله شان باشد كه تمام توجه شان به آن ها بود( و پولشان دینشان ) كه آن را در حد پرستش دوست دارند و شرف وعزت خویش را در تجملات و امتعه دنیا دانند، از ایمان جز نامى و از اسلام جز آثارى و از قرآن جز درسى بیش نماند. مساجدشان از حیث ساختمان آباد و دلهاشان از هدایت تهى و ویران، علماشان بدترین خلق خدا در روى زمین باشند.در آن هنگام خداوند آن ها را به سه بلیه دچار سازد: جور سلطان و خشكسالى و ظلم و ستم حكام و زمامداران.اصحاب از سخنان حضرت به شگفت آمده عرض كردند: مگر آن ها بت مى پرستند فرمود: آرى،پول نزد آن ها چون بت مورد پرستش باشد.

زمانى بیاید كه دیندارى به نگهدارى آتش در كف دست بماند. زمانى بر امتم بیاید كه زمامدارانشان به شیوه جباران و ستمگران عمل كنند و علما طمعكار و كم پرهیز، و پارسایان متظاهر، و بازرگانان رباخوار و فریبكار، و زنان خود را براى نامحرمان بیارایند. در آن هنگام اشرار بر آن ها چیره گردند و هر چه دعا كنند به اجابت نرسد .

زمانى بر مردم بیاید كه اخلاق انسانى از آنان رخت بربندد چنانكه اگر نام یكى را بشنوى، به از آن بود كه وى را ببینى و یا او را ببینى به از آن باشد كه او را بیازمایى و چون او را بیازمایى حالاتى زشت و ناروا در او مشاهده كنى.دینشان پول، و هم و غمشان شكم و قبله شان زنانشان باشد. براى رسیدن به گرده نانى كرنش كنند و براى درهمى به خاك افتند. پریشان و سرگردان باشند، نه خود را در پناه اسلام دانند و نه به كیش نصارى زندگى كنند. [1] امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود:زمانى بر مردم فرا رسد كه مقرب نباشد جز سخن چین، و جالب شمرده نشود جز فاجر، و تحقیر نگردد جز افراد با انصاف. در آن زمان دستگیرى مستمندان زیان به شمار آید، و صله رحم لطف و بزرگوارى محسوب شود، و عیادت بیمار، وسیله برترى جویى بر مردم باشد.در آن زمان حكومت به مشورت با زنان و فرمانروایى كودكان و تدبیر خواجه سرایان برگزار شود. [2]

پی نوشت ها :
[1] بحار الانوار ج 103 ص 82 و 22 و 74.

[2] نهج البلاغه حكمت 102.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: