صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مسیح دروغین
اعتقاد به ظهور منجى بزرگ جهانى و اشتیاق به ظهور رهبرى آسمانى، در میان یهود و نصارى، آن چنان اصیل و ریشه دار است كه در طول تاریخ این در هفت، مدعیان شگفتى را پدید آورده و افراد بسیارى پیدا شده اند كه خود را به دروغ مسیح موعود معرفى كرده اند. به طورى كه صاحب كتاب قاموس كتاب مقدس درباره شماره مدَعیان دروغین مسیح موعود مى نویسد: بیست و چهار نفر مسیح هاى دروغگو در میان بنى اسرائیل ظاهرگشتند كه مشهورترین و معررف ترین آن ها بركوكبه است كه در اوایل قرن ثانى مى زیست و آن دجال معروف ادعا مى كرد كه رأس و پادشاه قوم یهود است. آخرین مسیح هاى دروغگو مردخاى است.

او شخصى آلمانى بود كه در سال 1682 میلادى ظهور كرده، اسباب شدت گرفتن فتنه و فساد گشت و چون آتش فتنه بالا گرفت، فرارى گردیده و معدوم الاثر شد. اما متاسفانه اطلاع مسترهاكس مؤلف آن كتاب درباره شماره مدعیان مسیحایى و همچنین درباره آخرین كسى كه به عنوان مسیح موعود قیام كرده است، نارسا است.

شماره این مدعیان، به مراتب بیشتر از آن است و قیام مردخاى آلمانى در قرن هفدهم، واپسین قیامى نیست كه تاریخ مسیحیت آن را به یاد مى آورد . تنها طى دو قرن هیجدهم و نوزدهم در انگلستان، بیش از شش تن، به نام مسیح موعود ارواحنا له الفداء ظهور كرده اند و اغتشاش هایى را هم دامن زده اند، و پاره اى از آن ها به كیفر رسیده اند. [1]

البته به موازات دین مسیح، در دین یهود نیز، مسیح هاى دروغین متعددى ظهوركرده اند از جمله یكى از مسیح هاى یهودى داود آل روى از یهودیان ایران است. او در اواسط قرن دوازدهم در میان یهودیان ایران، مدعى شد كه مسیح موعود است. [2]

پی نوشت ها :
[1] دیباچه اى بررهبرى ص 95.

[2] همان ص101.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: