تبلیغات
آفتاب پنهان - مهدویت و صهیونیسم
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مهدویت و صهیونیسم
در عصر ما كه یهودیان صهیونیست خود بر پاى خاسته وبا اشغال فلسطین درصدد برآمد ه اند حقارت همیشگى قوم یهود را برافكنند، چیزى از تب وتاب انتظار موعود كاسته نشده است ویهودیان در انتظار مسیحا لحظه شمارى می كنند. حدود صد سال پیش متفكران یهود گفتند قوم ما این همه سال در انتظار مسیحا خوارى ها را بر خود همواركرد، ولى از وی خبرى نیامد. دیگر انتظارمان به سر آمد وكاسه صبرمان لبریز شد. جا دارد كه خود براى پایان دادن به وضع موجود برخیزیم آنان مكتب صهیونیسم را تأسیس كردند وگفتند باید خودمان فلسطین را بگیریم عموم یهودیان می گفتند این كار درست نیست، زیرا طبق باورهاى دینى، تنها مسیحا مى تواند به چنین كارى اقدام كند صهیونیست ها گفتند ما براى قیا م مسیحا پایگاهى در فلسطین درست می كنیم. قانع نمودن قومى كه قرن ها در خیالات واهى به سر برده بود، كارى مشكل بود.

اما آنان با صبر وحوصله فراوان، براى این كار تبلیغ كردند و مهاجرانى را به فلسطین بردند وپنجاه سال پیش دولت غاصب اسرائیل را در اراضى اشغالى بنیاد نهادند. البته هنوز هم اقلیتى ناچیز از یهودیان بر اثر دلبستگى شدید به امیدهاى قدیم، تشكیل دولت صهیونیستى را مخالف آرمان مسیحاى مى دانند وپیوسته با آن مخالفت كرده، می گویند باید به سنت انتظار ادامه داد. سرانجام، سواد اعظم یهودیت صهیونیسم را از جان ودل پذیرفتند و آن را رهگشاى عصر مسیحا دانستند. از این رو، صهیونیست هاى غاصب فلسطین، علاوه بر دعاهاى مسیحایى موسوم، در پایان مراسم سالگرد بنیانگذارى رژیم غاصب پنجم ماه (اِیار عبرى) پس از دمیدن در شیپور عبادت، این گونه دعا می كنند: اراده خداوند ما چنین بادكه به لطف او شاهد سپیده دم آزادى باشیم ونفخ صور مسیحا، گوش ما را نوازش دهد.

تخریب مسجد الاقصی
یك جریان مسیحى صهیونیستى در آمریكا شكل گرفته كه اعتقاد دارد ویرانى مسجد الاقصى وساخت معبد سوم سلیمان به جاى این مسجد، شرط ظهور حضرت مسیح علیه السلام است و بدون ساخت معبد سوم، مسیح هرگز ظهور نمی كند . این جریان، به ویژه گروه هاى تندرو صهیونیست وابسته به آن، اعتقاد دارند كه خرابه هاى معبد نخست ودوم سلیمان در زیر مسجدالاقصى است وبراى ساخت مجدد این معبد، راهى جز ویرانى مسجدالاقصى وجود ندارد.

با توجه به همین اعتقاد پیروان این جریان صهیونیستى مبالغ هنگفتى را در سازمان هاى افراطى صهیونیستى مانند عطیرات كوهانیم قرار مى دهند كه یهودى كردن قدس وتخریب مسجد الاقصى هدف اعلام شده آن ها است.چهره هاى بارز این جریان در مصاحبه هاى مختلف با رسانه هاى ارتباط جمعى رژیم صهیونیستى مى گویندكه هیچ رئیس جمهورى در آمریكا جرأت آن را نداردكه به اسرائیل كمك نكند؟ زیرا در غیر این صورت سرنگون خواهد شد.

در چارچوب اعتقادات وتلاش هاى این جریان صهیونیستى روز 21 مهرماه سال 1382 مراسمى قدس با حضور سه هزار نفر از طرفداران جدى رژیم صهیونیستى كه به سرزمین هاى اشغالى آمده بودند، برگزار شد.

9 آریل شارون نخست وزیر رژیم صهیونیستى خطاب به شركت كنندگان در این مراسم گفت: كشمكش كنونى اسرائیل با فلسطینیان ریشه در مخالفت جهان عرب با حقوق یهودیان دارد وجهان عرب نمى خواهد با ملت یهود آشتى كند.

وى همچنین در این مراسم براى تحریك احساسات اعضاى این جریان افراطى ادعا كرد: اسرائیل ظرف سه سال گذشته شاهد جنگ تحمیلى فلسطینیان بوده است، اما این كشمكش صد سال پیش آغاز شد. هدف از سفر این سه هزار آمریكایى به سرزمین هاى اشغالى آن بوده كه ازكابینه شارون بخواهند از قدس دست نكشد وشارون نیز به آنان گفته است كه قدس براى همیشه مركز یكپارچه اسرائیل باقى خواهد ماند.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: