صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
هندوها و بشارت موعود
در كتاب هاى مذهبى مقدسى كه در میان هندیان به عنوان كتاب هاى آسمانی شناخته شده و آورندگان این كتاب ها به عنوان پیامبر شناخته مى شوند، تصریحات بسیارى به وجود مقدس مهدى موعود ارواحنا له الفداء و ظهور مبارك آن حضرت شده است كه قسمتى از آن ها را مى آوریم: دركتاب اوپانیشاد كه یكى از كتب معتبره و از منابع هندوها به شمار مى رود، بشارت ظهور مهدى موعود ارواحنا له الفداء چنین آمده است: "این مظهر ویشنو مظهر دهم در انقضاى كلى یا عصرآهن، سوار بر اسب سفیدى، در حالى كه شمشیر برهنه درخشانى به صورت ستاره دنباله دار در دست دارد، ظاهر مى شود و شریران را هلاک مى سازد.

در كتاب باسك كه از كتب مقدسه آسمانی هندوهاست، بشارت ظهور حضرت ولى عصر ارواحنا له الفداء چنین آمده است دور دنیا تمام مى شود . پادشاه عادلى در آخرالزمان، كه پیشواى ملائكه و پریان و آدمیان باشد و حق و راستى با او باشد و آن چه در دریا و زمین ها و كوه ها پنهان باشد، همه را به دست آورد و از آسمان ها و زمین و آن چه باشد خبر مى دهد و از او بزرگ تر كسى به دنیا نیاید.

در كتاب پاتیكل نیز كه از كتب مقدسه هندویان است، بشارت ظهور حضرت چنین آمده است: چون مدت روز تمام شود، دنیاى كهنه نو شود و زنده گردد، و صاحب ملك تازه پیدا شود؟ از فرزندان دو پیشواى بزرگ جهان كه یكى ناموس آخرالزمان و دیگرى صدیق اكبر یعنى وصی بزرگتر وى كه پشن نام دارد و نام آن صاحب ملك تازه راهنما است. به حق پادشاه شود و خلیفه رام باشد و حكم براند و او را معجزه بسیار باشد....در این بشارت، مقصود از ناموس آخرالزمان پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است. پشن نام هندى حضرت على علیه السلام است صاحب ملك تازه ، حضرت ولى عصر ارواحنا له الفداء است و راهنما نام مبارك حضرت مهدى ارواحنا له الفداء است و كله رام به لغت سانسكریتى، نام اقدس حضرت احدیت است.

دركتاب وشن جوك نیز بشارت به ظهور حضرت آمده است: آخر دنیا به كسى برمى گردد كه خدا را دوست مى دارد و از بندگان خاص او باشد و نام او خجسته و فرخنده باشد. دركتاب دید كه از كتب مقدسه هندیان است آمده كه: پس از خرابى دنیا، پادشاهى در آخرالزمان پیدا شود كه پیشواى خلایق باشد و نام منصور باشد و تمام عالم را بگیرد و به دین خود در آورد... در كتاب دادتگ نیز آمده است: بعد از آن كه مسلمانى به هم رسد، در آخرالزمان، و اسلام در میان مسلمانان از ظلم ظالمان و فسق عالمان و برطرف شود و دنیا مملو از ظلم و ستم شود. دست حق به در آید و جانشین آخر ممتاطا [1] ظهوركند و شرق و مغرب عالم را بگیرد.

و دركتاب ریگ و دا آمده است كه: ویشنو در میان مردم ظاهر مى گردد... او از همه كس قوى تر است... در یك دست ویشنو نجات دهنده شمشیرى به مانند ستاره دنباله دار و در دست دیگرش انگشترى درخشنده دارد، هنگام ظهور وى، خورشید و ماه تاریك مى شوند و زمین خواهد لرزید.

دركتاب شاكمونى نیزكه ازكتب مقدسه هندیان است آمده: پادشاهى و دولت دنیا به فرزند سید خلایق دو جهان گشن بزرگوار تمام شود، و اوكسى باشدكه بركوه هاى مشرق و مغرب دنیا حكم براند و فرمان كند، و بر ابرها سوار شود و فرشتگان، كاركنان او باشند دین خدا یك دین شود و زنده گردد و نام او ایستاده باشد و خداشناس باشد. گشن در لغت هندى نام پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است و حضرت مهدى الزمان ارواحنا له الفداء به نام ایستاده و خداشناس مى خوانند. [2]

پی نوشت ها :
[1] در زبان هندى به معنى محمد، است.

[2] ادیان و مهدویت محمد بهشتى ص 16 ظهور حضرت مهدى ارواحنا له الفداء ازدیدگاه اسلام مذهب و ملل جهان، هاشمی شهیدى ص302.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: