صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
انتظار امام
انتظار حالتی است نفسانی که آمادگی برای آنچه انتظارش را می کشیم از آن بر می آید و ضد آن یأس و ناامیدی است. هر قدر که انتظار شدیدتر باشد، آمادگی و مهیا شدن قویتر خواهد بود. مثلاً اگر منتظر آمدن مسافری باشیم هر چقدر هنگام آمدنش نزدیکتر شود، آمادگی و مهیا شدن ما فزونی می یابد و احیاناً خواب ما به بیداری مبدل می شود، چرا که انتظار شدید شده است. محبت نیز همین ویژگی را دارد یعنی هر چه محبت شدیدتر و دوستی بیشتر باشد، مهیا شدن برای محبوب و آمادگی آن برای محبوب زیادتر و فراقش نیز دردناکتر می شود. نتیجه آنکه کسی که منتظر آمدن مولایش باشد هر قدر که انتظارش شدیدتر باشد، تلاشش در آمادگی برای آن به وسیله پرهیز از گناه و کوشش در راه تهذیب نفس و پاکیزه کردن درون از صفات نکوهیده و کسب خوی های پسندیده بیشتر می شود و لذا امامان معصوم علیهم السلام به پاکیزگی صفات و مقید بودن به انجام طاعات امر فرموده اند.

امام صادق علیه السلام به اباصیر فرموده اند: هر آنکس که خواسته باشد از یاران قائم ارواحنا له الفداء شود باید که منتظر باشد و با پرهیزکاری و خوی های پسندیده عمل نماید.

خداوندا ما را از مخلصان منتظر مولایمان صاحب الزمان ارواحنا له الفداء قرار دهد.

و اسئل الله ان یصلی علی محمد و آل محمد و ان یجعلنی من المنتظرین لک و التابعین و الناصرین لک علی اعدائک و المستشهدین بین یدیک فی جمله اولیائک ... [1]

پی نوشت :
[1] زیارت روز جمعه


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: