صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فلسفه انتظار
فلسفه انتظار، دمیدن روح امیدوارى و پایدارى است.

انتظار و عقیده به ظهور مصلح، شیعه را در جریان زمان، براى مقاومت پرورش داد و جامعه شیعه را از زوال نگاه داشت و تا امروز، این عقیده، عامل بقاى شیعه و پایدارى اوست.شیعیانى كه با وضعیت اسفبار حكومت بنى امیه و بنى عباس، رو به رو شده بودند، اگر منتظر و آینده بین نبودند و اعتقاد به پیروزى حق و عدالت نداشتند، هرگز براى شأن حال مقاومت باقى نمى ماند و از دگرگون شدن اوضاع ناامید مى شدند و ریشه هر حركت و پایدارى در آن ها خشك مى شد.

اما قرآن كریم بشارت داده و پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت على علیه السلام نیز وعده داده اند كه این دین، پایدار مى ماند و همیشه، حق پیروز است. پس از رحلت رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم تا به امروز، ریشه همه حركت ها و نهضت هاى شیعه علیه باطل، همین فلسفه انتظار و عقیده به ادامه مبارزه حق و باطل بوده است.

این همان فلسفه اى است كه در ادیان گذشته نیز مایه امیدوارى پیروان آن ها و مشوق آنان به پایدارى بوده است.

پس فلسفه انتظار، مانند یك عامل و ماده حیاتى مهم، در تمام ادیان آسمانى وجود داشته و رمز بقا و موجودیت آنان بوده است و اكنون هم از عوامل بقاى جامعه مسلمانان است. [1]

پی نوشت :
[1] امامت ومهدویت ج 1 ص 394.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: