صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اجابت دعوت خدا و رسول او
خداوند - عزّوجلّ - مى ‏فرماید: یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَجِیبُوا للَّهِِ وَلِلرَّسُولِ إِذا دَعاكُمْ لِما یُحْیِیكُمْ؛ [1] اى كسانى كه ایمان آورده ‏اید! اجابت كنید خدا و رسول را، هرگاه شما را فراخوانند بدانچه شما را زنده مى‏ كند .

بدون شك منظور از زندگى در این آیه، زندگى ابدى و معیشت خوش و خرّم است كه با پیروى كردن از پیغمبر صلى الله علیه و آله و سلم حاصل مى‏ گردد، و قبلاً بیان كرده ‏ایم كه تمام آنچه جانشینان معصوم پیغمبر امر نموده یا انجام داده ‏اند، امر و فرمان خدا و رسول است.

و از مباحث گذشته و آینده اهتمام امامان‏ علیهم السلام در دعا براى مولایمان صاحب الزمان و تعجیل فرج و ظهور آن حضرت گشته و جایى براى تأمل و تردید نیست كه اهتمام بنده در این امر بزرگ اجابت دعوت خدا و رسول او صلى الله علیه وآله وسلم مى ‏باشد.

این معنى تحت عناوین دیگرى نیز در آیات مختلف قرآن آمده است، از جمله فرموده خداى تعالى: یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الأَمْرِ مِنْكُمْ؛ [2] اى كسانى كه ایمان آورده‏اید! اطاعت كنید خدا را و اطاعت كنید رسول و اولى الامر از خودتان را. و نیز تمام آیاتى كه به انجام كارهاى نیك امر مى‏ كند و تأسى جستن و پیروى و اظهار محبّت نسبت به پیغمبرصلى الله علیه و آله وسلم را دستور مى‏ دهد.

پی نوشت :
[1] سوره انفال، آیه 24.

[2] سوره نساء، آیه 59.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: