صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تعجیل در امر فرج صاحب الزمان
اهتمام و مداومت در دعا براى تعجیل فرج مولاى ما صاحب الزمان‏ ارواحنا له الفداء با شرایط آن به قدر امكان، سبب مى ‏شود كه این امر زودتر واقع گردد و ظهور سریع‏تر تحقق یابد، و پیش‏تر آن مهر تابان طلوع كند. دلیل بر این معنى حدیثى است كه در بحار و غیر آن از عیّاشى از فضل بن ابى قرّه آمده كه گفت: شنیدم از حضرت ابى عبد اللَّه صادق‏ علیه السلام كه فرمود: خداوند به ابراهیم وحى نمود كه براى او فرزندى متولد خواهد شد.

پس آن حضرت این موضوع را با ساره در میان گذاشت،ولى ساره گفت: آیا من خواهم زایید و حال آن‏كه پیرزن هستم؟ پس خداوند به آن حضرت وحى كرد كه: ساره خواهد زایید و اولاد او چهارصد سال به زحمت و رنج مى ‏افتند به خاطر این‏كه سخن مرا جواب گفت.

امام صادق‏ علیه السلام فرمود: پس هنگامى كه فشارها و شكنجه‏ ها بر بنى اسرائیل طول كشید، چهل روز به درگاه خداوند ضجّه و ناله كردند. خداوند به موسى و هارون وحى فرمود كه آن‏ها را از فرعون خلاص نمایند پس صد و هفتاد سال را از آن‏ها برداشت. امام صادق‏ علیه السلام فرمود: هكَذا أَنْتُمْ لَوْ فَعَلْتُمْ لَفَرَّجَ اللَّهُ عَنَّا فَأمَّا إِذْ لَمْ تَكُونُوا فَإِنَّ الأَمْرَ یَنْتَهِی إِلى مُنْتَهاهُ؛ همچنین شما اگر انجام دهید هرآینه خداوند بر ما فرج خواهد داد ولى اگر چنین نباشید البته این امر تا آخرین مرحله را طى خواهد كرد. [1]

تذكّر
بدان كه از این حدیث شریف چند امر استفاده مى ‏شود.

پی نوشت :
[1] بحار الانوار: 131/52.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: