صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
جشنواره مهدویت
شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
بازگشت به دنیا در زمان ظهور
و این بالاترین آرزوى مؤمنان مشتاق است كه اگر - خداى نكرده - ظهور حضرت صاحب الامر ارواحنا له الفداء از این زمان‏ها به تأخیر افتد، و به این نزدیكى به فیض دیدارش نایل نشویم، و در زمان حیاتمان دولت حقّه آن جناب را نبینیم، و اجلمان فرا برسد، بار دیگر در زمان ظهورش به دنیا بازگردیم. و دلیل بر این روایتى است كه عالم عامل و فقیه كامل ملا احمد اردبیلى در كتاب حدیقة الشیعه از امام صادق‏ علیه السلام آورده كه مضمون آن چنین است:

هر مؤمنى آرزوى خدمتش را داشته باشد و براى تعجیل فرجش دعا كند، كسى بر قبر او مى ‏آید و او را به نامش صدا مى‏ زند كه: فلانى! مولایت صاحب الزمان‏ ارواحنا له الفداء ظهور كرده، اگر مى‏ خواهى بپاخیز و به خدمت امام شرفیاب شو، و اگر مى ‏خواهى تا روز قیامت بیارام. پس عدّه بسیارى به دنیا بازمى ‏گردند و فرزندانى از آن‏ها متولد مى‏ شود. مى ‏گویم: این حدیث در كتاب حدیقه به فارسى ترجمه شده بود و من عباراتش را به عربى نقل كردم، و نیز در خصوص این فضیلت - بازگشت به دنیا در زمان ظهور - حدیثى كه در مورد دعاى عهد هست دلالت صریح دارد، چنان‏كه در بحار و نیز الانوار النعمانیه و المقباس و زاد المعاد و مؤلفات دیگر به حذف سند از امام صادق‏ علیه السلام روایت شده.

عبارت الانوار النعمانیه چنین است: هركس تا چهل صبح این دعا را بخواند، از یاران قائم‏ ارواحنا له الفداء خواهد شد، و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد، خداوند متعال او را زنده مى ‏كند تا در خدمتش جهاد نماید، و به شماره هر كلمه از این دعا هزار حسنه برایش نوشته مى ‏شود و هزار سیّئه از وى محو مى‏ گردد و آن دعا این است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اَللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ العَظِیمِ وَرَبَّ الكُرْسِیِّ الرَّفِیعِ.... [1] كه در بخش آینده ان شاء اللَّه تعالى خواهد آمد، و این دعاى شریفى است كه مشتمل بر دعا براى تعجیل فرج مولایمان صاحب الزمان ارواحنا له الفداء مى ‏باشد.

پی نوشت :
[1] بحار الانوار: 61/86؛ و زاد المعاد: 489؛ و الانوار النعمانیه: 104/2 و 105.


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید: