صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
 • ویژگی های جامعه منتظر ظهور منجی

  بشر از روزی كه پا به عرصه گیتی نهاده در آرزوی یك زندگی اجتماعی خوش و سعادت‌بخش است، و در راه رسیدن به آن تلاش و كوشش می‌كند و همیشه از جان و دل خواستار یك عصر درخشان و اجتماع صالحی است كه ظلم و تعدّی در آن نباشد....

  ادامه مطلب ...
 • امام ، پناه از شیطان

  یکی از مهم ترین شؤون امام علیه السّلام که تأمین کننده‌ی اساسی ترین نیاز ما به ایشان است، ملجأ و پناه بودن امام علیه السّلام است...

  ادامه مطلب ...
 • عرصه‌های مشترک عامه و خاصه در موضوع مهدویّت

  یکی از موارد اتفاقی بین شیعه و اهل سنّت در قضیه‌ی مهدویّت، اتفاق بر اصل آن است. امت اسلامی ـ به غیر از گروهی اندک از غربزدگان و روشنفکر نمایان مانند احمد امین مصری ـ بر این مسأله اتّفاق دارند که ...

  ادامه مطلب ...
 • زن منتظر و منتظر‌پروری

  در طول تاریخ تشیع، یكی از نقش‌های بی‌بدیل زنان، دفاع از ولایت و تلاش برای حفظ این ارزش الهی بوده است، به ویژه در عصر غیبت كه تقریباً امكان ایفای نقش مردان برای دفاع از ولایت، به سبب اختناق شدید، كم‌رنگ بوده است، زنان، فعالانه برای حفظ فرهنگ مهدویت در جامعه نقش آفرینی كرده‌اند...

  ادامه مطلب ...
 • ما بی صاحب نیستیم !

  آقای شیخ حیدرعلی مدرس اصفهانی فرمود: « یکی از مواقعی که من به حضور مقدس حضرت بقیة الله ارواحنا فداه ( یا یکی از اصحابشان ) مشرف شدم و ایشان را نشناختم، سالی بود که اصفهان بسیار سرد شد و نزدیک پنجاه روز آفتاب دیده نمی شد و مدام برف می بارید. سرما بحدی شد که نهرهای جاری یخ بسته بود. ...

  ادامه مطلب ...
روحی
طرح روحی
سال هاست كه به دلیل سفر فرزندانم برای تحصیل در كشورهای خارجی، بناچار سالی دو یا سه بار به خارج از كشور سفر می كنم.چندی پیش در روزنامه كیهان سلسله یادداشت هایی تحت عنوان «سایه روشن های بهائیت» و اخیراً چاپ خاطرات یك زن بهایی كه به دامن اسلام بازگشته است، توجهم را جلب كرد. از آنجا كه من یك «بهایی» و «بهایی زاده» بازگشته به آغوش دین مبین اسلام هستم وتا دوسال پیش به عنوان بهایی معتقد فعالیت داشته ام ، با كنجكاوی فراوان و با شوق و علاقه ای زایدالوصف، به مطالعه این سلسله نوشته ها پرداختم و سطر، سطر آنها را با دانسته هایم سنجیدم و تجزیه و تحلیل كردم.

در این سلسله از نوشته ها ضمن اشاراتی به چگونگی شكل گیری بهائیت و نشان دادن ارتباط این فرقه با كانون های قدرت و دولت های استعماری وقت، شگردهای فریبكارانه آنان را در این عرصه نیز نشان می داد. اما متأسفانه هیچ اشاره ای به فعالیت های كنونی بهائیان و این نكته كه امروز به عنوان «عقبه» اردوی امپریالیستی دست در دست صهیونیسم سیاسی و بین المللی، در تلاش شبانه روزی جهت تخریب اندیشه های دینی مردم و اهل تشیع هستند، نكرده بودند.

همان طور كه در سطور پیشین اشاره كردم، من یك «بهایی زاده» هستم و با اینكه خداوند این توفیق بزرگ را به من عنایت فرموده است تا به دین مبین اسلام باز گردم، اما این موضوع را هرگز، حتی برای نزدیك ترین بستگانم، افشا نكرده ام و به همین سبب، هنوز از نظر بهائیان، من یكی از پیروان این فرقه ضـاله به حساب می آیم و هنوز «شماره تسجیل» كه برای هر بهایی صادر می شود و به تأیید «بیت العدل حیفا» می رسد، دارم. به اعتبار همین «شماره تسجیل» است كه كلیه ی بهائیان ایران - در هر جای جهان كه باشند - می توانند از دادگاه های دولت های انگلستان، ایالات متحده آمریكا، كانادا، فرانسه، استرالیا و نیوزلند - كه مردمش بیشترین سطح درآمد سرانه را دارند -و نیز از كشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، هلند و دانمارك و بلژیك و سوئد و نروژ، حتی از كشورهای فقیر اروپایی مانند قبرس و چك واسلواكی و مجارستان و نیز مجامع عقب نگهداشته شده آفریقایی و آسیای جنوب شرقی، درخواست پناهندگی كنند و دادگاه های تمام این كشورها - براساس یك توافق محرمانه - پس از اینكه تأیید به «شماره تسجیل» متقاضی را از «بیت العدل حیفا» گرفتند، فوراً به فرد تقاضا كننده، پناهندگی می دهند و حتی مخارج بین راه او را نیز پرداخت می كنند.

من بسیاری از بهائیان را می شناسم كه در سال های آغازین انقلاب - كه هنوز اعطای گذرنامه به افرادی كه تابعیت ایرانی داشتند - سامان نیافته بود، خود را به صورت غیرقانونی و صریح تر بگویم به شیوه «قاچاق» و از طریق پول به افرادی كه در نوار مرزی تركیه و ایران و یا نوار مرزی ایران و پاكستان - از اطراف میرجاوه تا بنادر متروكه دریای عمان زندگی می كردند، به خارج از حوزه اقتدار جمهوری اسلامی رساندند و از كشورهای انگلیس و آمریكا و فرانسه - و بیشتر از هر جای دیگر كشور انگلستان - درخواست پناهندگی كردند و هم اكنون در انگلستـان زندگـی می كنند.

من به دلیل سال ها ارتباط نزدیك و تنگاتنگی كه به عنوان یك بهایی با پیروان این حزب و مسلك پوشالی داشته و دارم، اطلاعات مستند، مفید و قابل توجهی از تلاش های امروزی آنان دارم، اما به دلیل حضور فرزندانم در خارج كشور و همچنین اطلاع از نحوه برخورد و كینه توزی های این عناصر پلید - با عرض معذرت - نمی توانم نامم را به صورت صریح بر ذیل نوشته ام بگذارم و امیدوارم كه شما و خوانندگان روزنامه این ضعف را بر من ببخشایید.

زیرا ددمنشی و انتقام جویی پیروان این فرقه مرا كه در سال های پایانی عمر هستم از اینگونه خطر كردن ها باز می دارد؛بویژه آنكه نگران سلامت فرزندانم نیز هستم و می ترسم كه افشاگری من باعث شود تا از سوی محافل و آژانس های جاسوسی و افراطی مرتبط به رژیم اشغالگر قدس، گزندی به آنان وارد آید. من از روزی كه با توفیق خدای بزرگ به آغوش اسلام بازگشتم، می كوشم و تمام تلاشم بر این امر استوار بوده تا مردم مسلمان، بویژه شیعیان را از كید و گزند تبلیغاتی این گروه «استعمار ساخته » آگاه كنم و می كوشم تا نوشته هایم در ارتباط با فرقه ضاله بهائیت جنبه روشن تری داشته باشد و پیش از همه موجبات آگاهی نسل جوان تشیع - بویژه جوانان شیعه ایرانی - از تمهیدات و شیوه های تبلیغاتی و برنامه هایی كه برای جذب آنان طرح كرده اند، فراهم سازم. من تا آنجاكه در توان دارم می كوشم تا از طریق جراید ورسانه های فارسی زبان جوانان شیعه را در جریان جدید طرح و برنامه های این حزب صهیونیستی بگذارم. البته ناگفته نماند برخی اطلاعات حساس و مهّم خود را در طی دو سال اخیر برای مسئولان وزارت اطلاعات ارسال داشته ام. اما آنچه را امروز قصد مطرح كردن آن را داشتم، یكی از جدیدترین برنامه های بهائیان در برخورد با مسلمانان است كه آگاهی از آن ماهیت پلید این فرقه را بیشتر روشن می كند.

تشكیلات بهائیان كه حضرت امام خمینی(ره) بحق آنان را یك حزب سیاسی می نامید، برای جذب و جلب مردم به سوی این فرقه، طرح و برنامه های مفصل و گسترده ای دارند كه تصور می كنم خانم مهناز رئوفی نویسنده شجاع «سایه شوم» به دلیل اینكه سال هاست از آن گروه فاصله گرفته و به بطلان آن پی برده است، در معرض پیوندهای این حزب استعمار ساخته با كانون های سرمایه و سلطه نبوده و موفق به آشنایی عمیق با این فرقه نشده و تنها به پوسته ظاهری آن و نحوه برخورد آنان در زمان شاه توجه داشته است. در حالی كه فرقه ضاله بهائیت پس از پیروزی انقلاب اسلامی یك لحظه از پای ننشسته و طرح و برنامه های مفصل و گوناگون و بسیار گسترده ای را برای پیشبرد هدف های شوم خویش، كه همانا جدا كردن نیروهای جوان و كیفی از بدنه اسلام و تشیع و پیوند دادن آنان با بهائیت است ادامه داده است. در همین ارتباط «طرح روحی» یكی از جدیدترین طرح های بهائیان است، كه با تصویب «بیت العدل اعظم» مستقر در حیفا - همان مركزی كه این روزها به دست «حزب الله» سخت ترین روزهای خود را می گذراند - در دست اجراست. زمانی كه این مطلب را می نویسم خبر موشك باران حیفا، توسط رزمندگان «حزب الله لبنان» و یاران سیدحسن نصرالله در صدر خبرها قرار دارد، من به عنوان یك بهایی سابق و یك انسان زخم خورده از این فرقه ضاله، به وجد و سرور آمده ام و آرزو می كنم كه ای كاش در شرایطی بودم و می توانستم دست های رزمندگان «حزب الله» بویژه رهبرشان سیدحسن نصرالله را بوسه می زدم.

«طرح روحی» توسط یكی از بهائیان مهاجر ایرانی به نام روحی ارباب، چند سال قبل طراحی شد. پس از بررسی و تصویب «بیت العدل حیفا» - به عنوان بالاترین نهاد تصمیم گیرنده فرقه ضاله بهائیت در سطح جهان - به عنوان یك طرح آزمایشی در كشور كلمبیا اجرا گردید. این طرح در جریان اجرای آزمایشی آن در كلمبیا كه مدت ده سال به طول انجامید، به طور مستمر و مداوم ارزشیابی می شد و نتایج این بررسی ها و ارزیابی ها در اختیار مركزیت بهائیت (بیت العدل حیفا) قرار می گرفت. سرانجام «بیت العدل حیفا» پس از پایان مرحله ده ساله آزمایشی این طرح، تصمیم گرفت، تا «طرح روحی» به عنوان یك «راهنمای عمل» به تمام محافل بهایی ابلاغ شود و موارد مطرح شده در آن مورد اجرا قرار گیرد.

یكی از مهمترین اهداف «طرح روحی» ایجاد بسترهای لازم برای افزایش آمار تعداد بهائیان است و مسئولان مركزیت بهائیت برای ایجاد سهولت در دستیابی به این هدف، با یك برنامه ریزی گسترده، مؤسسـاتی را تحـت عنوان «مؤسسه آموزشی» در كشورهای مختلف ایجاد كردند كه براساس آخرین آمارهای منتشره از سوی مركزیت بهائیت تعداد اینگونه مراكز آموزشی بیش از یكصد مركز می رسد.

مركزیت بهائیت برای دستیابی به اهداف «طرح روحی» زمان بنـدی های مشخصی را معین كرده اند كه شامل «نقشه های پنج ساله» و «نقشه های چهار ساله» است كه بعد از آن نیز یك نقشه دوازده ماهه و یك نقشه پنج ساله در نظر گرفته شده است. شعار اصلی نقشه پنج ساله «دخول افواج مقبلین» نام دارد. مؤسسات آموزشی كه بهائیان در ارتباط با «طرح روحی» ایجـاد كرده اند، افزون بر هیـأت مدیره، زیر نظر مشاور قاره ای بهائیت كه از سوی «بیت العدل حیفا» معرفی و تأیید شده است، اداره می گردد. تبلیغات فرقه بهائیت در كشورهای اسلامی، بویژه خاورمیانه به دلیل حساسیت های خاصی كه در مورد آن وجود دارد، براساس یك استراتژی ویژه ای كه از سوی مركزیت بهائیت بدان نام «استراتژی خاموش و پنهان» داده شده، اداره می شود و برای تحقق اهداف این استراتژی در كشورهای مسلمان زمان بیشتری در نظر گرفته اند و تا سال 2021 میلادی برای رسیدن به اهداف مورد نظر وقت و فرصت معین كرده اند. فعالیت «طرح روحی» در ایران سه سال قبل با پیام 26 نوامبر 2003 میلادی بیت العدل حیفا آغاز شد. شیوه فعالیت اجرایی «طرح روحی» با فعالیت های گذشته بهائیان ایران تفاوت اساسی دارد.

فرقه ضاله بهائیت به امر تبلیغات، بهای زیادی می دهد و هر سال میلیون ها دلار هزینه كارهای تبلیغاتی می كند.برای بهائیان اثر تبلیغات منفی، نیز به اندازه تبلیغات مثبت حائزاهمیت است و از رهگذر همین اعتقاد است كه بیت العدل حیفا، افزون بر میلیون ها دلار هزینه برای خرید «فضا» و «وقت» از ماهواره های گوناگون و كمك های چشمگیر به تلویزیون های ماهواره ای، مدتی است كه تبلیغات رذیلانه ای را درباره اعزام دختران ایرانی به شیخ نشین های خلیج فارس، راه انداخته است. من تردید ندارم كه اگر درباره گروه هایی كه اینگونه دختران را به سودای بردن به اروپا و آمریكا می فریبند و آنها را به مراكز فحشا در «دبی» و دیگر نقاط به بیگاری كثیف وا می دارند، تحقیق شود، بدون تردید با این واقعیت مواجه می شویم كه تمام گروه های فعال در این كار ضدانسانی، بهایی هستند. مدیران و كاركنان اینگونه گروه ها، با مأموریت از سوی «بیت العدل حیفا» و با هدف بدنام ساختن جمهوری اسلامی - به عنوان «تبلیغات منفی» و یك برنامه كارشناسانه از پیش تدوین شده به این اقدامات روی آورده اند. «بیت العدل حیفا» كوشیده است، تا در این دور از فعالیت جدید و در اجرای «طرح روحی» در حد و اندازه یك «اپوزیسیون فعال» موضع بگیرد و این امر را می توان از پیام 26 نوامبر 2003 «بیت العدل حیفا» دریافت.

در حقیقت با ارسال این پیام و آغاز اجرای «طرح روحی» در ایران، فرقه ضاله بهائیت شیوه ی تبلیغاتی جدیدی را در برخورد با نظام اسلامی ایران در پیش گرفته است. به زعم خودشان شیوه ای هجومی. به همین مناسبت در سال 1380 سیزده نفر از بهائیان به اصطلاح مستعد، زیر پوشش های مختلف از ایران به امارات متحده عربی - «دوبی» - رفته و در آنجا دوره های آموزشی كتاب هایی را كه برای اجرایی كردن «طرح روحی» تدوین و تألیف شده است آغاز كردند.

اعزام مبلغین به «دوبی» با این هدف صورت می پذیرد:

1- فراگیری چگونگی تبلیغ گسترده و مخفیانه در جمهوری اسلامی ایران.
2- فراگیری راه های جدید فریب مسلمانان شیعه ایرانی.
3- فراگیری چگونگی انتخاب هدف یا سوژه بی آنكه گرفتار افراد مؤمن و مأموران اطلاعاتی شوند.

رفت وآمد سالانه صدها هزار مسافر كه برای خرید و تفریح به «دوبی» می روند، زمینه ای مناسب و دلخواه برای سركردگان «بیت العدل حیفا» است. «دوبی» در حقیقت به شكارگاه آنان برای صید نیروهای ناآگاه جدید مبدل شده است. برای اجرای طرح روحی تاكنون هفت عنوان كتاب تألیف و آماده شده است كه عناوین برخی از كتاب ها عبارتند از: كتاب گفتگوهای هدفمند با غیر بهائیان، تاریخ بهائیت، آموزش و نحوه تبلیغ بهائیت و كتابی برای مبلغان فرقه.
 
مركزیت بهائیت در حیفا توصیه كرده است كه در ایران به دلیل حاكمیت نظام اسلامی و وجود شرایط خاص، طرح روحی از سن 16 سالگی آغاز شود و كودكان بهائی از سن 12 تا 15 سالگی و در صورت امكان به همراه بزرگترهایشان با هدف فریبكاری به كارهای خیریه و عام المنفعه نظیر عیادت از بیماران در بیمارستان ها، نظافت و پارك های محل و معابر كوهستانی، مراجعه به آسایشگاه سالمندان و كمك به سالخوردگان بپردازند.

در اردیبهشت 1383 بخشی از طرح روحی - كه مربوط به آموزش راهنمایان و مبلغان بود، به پایان رسید و تعدادی راهنما آماده فعالیت شدند. به همین سبب و بنا به دستور «بیت العدل حیفا» حركت و هجوم تبلیغاتی بهائیان به بیرون و به سمت جوامع غیربهایی آغاز شد. در همین زمان خانجانی - نماینده ارشد بیت العدل و فرد شماره یك و مرجع بهائیان در ایران - طی ابلاغیه ای رسمی به كلیه بهائیان ایران تأكید كرد كه:ما نبایستی فقط به دوستانی اكتفا كنیم كه از قبل در زمره دوستان درآمده اند، زیرا این امر به علت محدود بودن دایره این دوستی ها، ناچاراً به تدریج اقدامات ما را محدود و متوقف خواهد نمود و بایستی با طرح دوستی ها و صمیمیت های جدید و پس از حصول اطمینان از طریق معاشرت های خانوادگی و گفتگوهای هدفمند، دایره دوستان مطمئن خود را مرتباً اتساع ببخشیم تا امكان لازم برای یافتن نفوس مستعده فراهم گردد.

این ابلاغیه سركرده بهائیان ایران، عملاً به بیرون این فرقه ضاله دستور می دهد كه از طریق نفوذ در خانواده های ایرانی و از رهگذر تبلیغات، بر دامنه و تعداد بهائیان مقیم ایران بیفزایید. پس از ابلاغ پیام 26 نوامبر 2003 بیت العدل حیفا به بهائیان ایران مؤسسات آموزشی بهائیت به كار تربیت راهنمایان بهایی سرعت بخشیدند. به طوری كه هم اكنون بنا به گفته بهائیان تعداد راهنمایان و مبلغان بهایی به ده هزار نفر می رسد و این خود زنگ خطری است كه مسئولان فرهنگی و عقیدتی جمهوری اسلامی موضوع برخورد با بهائیان را در دایره تساهل و تسامح نیندازند، زیرا دشمن بیدار و هوشیار در كمین شكار جوانان ما نشسته است. شورای پنج نفره امور مدیریت بهائیت ایران - كه نزد بهائیان به عنوان «یاران ایران» شناخته می شوند.

اصرار دارد تا جامعه بهائیت ایران با مظلوم نمایی توجه جهانیان را به وضع خود معطوف دارند. پیروان فرقه ضاله بهائیت براساس طرح روحی آویختن به حربه های دروغین را نیز جایز می شمارند. از جمله یكی از اعضای محفل ملی بهائیت ایران با تكیه بر دستورالعمل بیت العدل مبنی بر اینكه باید با افراد غیربهایی ارتباط برقرار كرد، نفوذ در جوامع روستایی و كوچك را زیر این پوشش كه ما بهداشت یار هستیم و یا به عنوان مسئول برای خدمت به شما آمده ایم، به هر وسیله ای برای شناسایی افراد مستعد جذب آنها به بهائیت اقدام می كنند:

«اگر فرضاً دوستان ایده هایی را بیان می دارند مانند اینكه بهداشت یار هستیم و. . . اینها هدف نیستند، بلكه محملی است برای شناسایی افراد مستعد و اینكه آنها را وارد پروسه مؤسسه آموزش نماییم. » او بهره برداری از دوستان دوران مدرسه، مهاجران فقیر افغانی، كمك مالی به خانواده های مستمند و ایجاد كلاس های آشپزی و هنری، رفت وآمد به كتابخانه ها و سمینارهایی كه در فرهنگسراها برگزار می شود، وسیله ای برای ایجاد ارتباط مخفی و سپس تبلیغ بهائیت می داند. براساس برنامه طرح روحی هر خانواده بهایی در ایران باید چند راهنما داشته باشد تا بتوانند با خانواده های غیر بهایی مرتبط شوند و با این توصیف در هر نقطه ای كه یك یا چند خانواده بهایی وجود دارد، خانواده های مسلمان و غیربهایی باید در معرض تهدیدات ناشی از تبلیغات بهائیان قرار داشته باشند.

براساس رهنمودهای طرح روحی، هویت كلیه افراد جذب شده به جلسات دعا باید كاملاً سرّی و مكتوم بماند. این تأكید كه بی شباهت به عملكرد عملیات گروهك منافقین نیست تا آن حد است كه حتی افراد بهایی مقیم ایران نیز نباید در جریان این امور قرار گیرند. خانجانی سركرده شماره یك بهائیان ایران در ابلاغ خود به خانواده ها و مراكز بهایی می گوید: «نكته بسیار مهم این است كه اسامی محبین كه وارد اقدامات اساسی می شوند، بایستی مكتوم بماند و به سایر احبأ معرفی نشوند. »

براساس اولویت تشكیلات بهائیت در ایران، كلیه مؤسسات تحت پوشش، از جمله «مؤسسه تربیت امری»، باید در خدمت مؤسسه آموزش مردمی قرار گرفته و از اردیبهشت 1384 علاوه بر انجام امور ذاتی خود، عملاً مأموریت های جدیدی با هدف جاسوس پروری به نفع رژیم صهیونیستی اسرائیل و جذب هر چه بیشتر غیر بهائیان فراهم نمایند.

در آذرماه 1383 نیز جلساتی در دبی برگزار شد و هجده نفر از مسئولان مؤسسات آموزشی ایران در آن شركت جسته و سه تن از مشاوران قاره ای این فرقه ضاله در این جلسات سخنرانی كردند. مهمترین موضوعی كه در این جلسات مطرح گردید، این نكته بود كه: «اصلی ترین دلیل جهت تغییر رویكرد تشكیلات جهانی بهایی در كشورهای اسلامی و ایران، تحولات منطقه خاورمیانه می باشد. » اگر در زمان سید علی محمد شیرازی (باب) و میرزا حسینعلی نور كجوری (بهاءالله) و عباس افندی (عبدالبهاء) انگلیسی ها و تا حدودی روس ها حامیان اصلی بهائیان بودند، در زمان شوقی ربانی - كه به جانشینی عباس افندی برگزیده شد، كم كم پای آمریكایی ها هم به عرصه حمایت از بهائیان باز شد. بهره برداری از او با حضور روحیه ماكسول - همسر شوقی ربانی - و یك كشیش آمریكایی كه ظاهراً بهایی شده بود، دستیابی به این هدف را تسهیل می كرد. اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریكا نه تنها صریحاً حمایتی همه جانبه از بهائیان می كند، بلكه از طریق نفوذ بر رهبران بهایی كنونی جهان از آنان خواسته است تا رسالتی معنوی به آمریكا بدهد و سران و رهبران بهایی نیز كه در طول تاریخ جیره خوار استعمار و قدرت های استعماری بوده اند، به این خواسته آمریكا تن داده اند. تا آنجا كه بالاترین مقام بیت العدل حیفا برای آمریكا نقش ویژه ای قائل می شود و رسماً اعلام می دارد كه: «دست پروردگار برای ایالات متحده سرنوشتی روحانی مقرر فرموده است كه بكوشد تا جهان را طرح و سامانی نو در اندازد. . . »

آیا این گفته های بالاترین مقام بهائیت همان حرف های جرج بوش و یارانش و در یك كلام در تأیید همان ادعاهای «نئوكان»ها در ارتباط با نظم نوین جهانی نیست كه به اصطلاح دموكراتیزه كردن خاورمیانه و كشورهای اسلامی را در شمار مهمترین وظایف و رسالت های خوداعلام می نماید و می كوشد تا به قیمت اشغال سرزمین های اسلامی و كشتن مسلمانان و تخریب و ویران كردن زیرساخت های اقتصادی آنان، برنامه های استعماری خود را به سرانجام برسانند و آیا براساس اسناد موجود، آزار و اذیت ملت های مسلمان و راندن جوانان شیعه به سمت «از خودبیگانگی» (الیناسیون) را در شمار اهداف استراتژیك و راهبردی بهائیان نمی باشد؟

در همین رابطه توجه خوانندگان روزنامه را به یكی از اسناد انتشار یافته ساواك در 18 اردیبهشت سال 1350 به نقل از جلد اول كتاب آقای قیام پانزده خرداد به روایت اسناد ساواك، جلب می نمایم: «جلسه ای با شركت 9 نفر از بهائیان ناحیه پنج شیراز در منزل آقای فرهنگ آزادگان و زیر نظر آقای لقمانی تشكیل گردید. بعد از قرائت نامه آقای لقمانی در امور ادبان جهان و آمار آنها و شهدای بهائیت سخن گفت. وی اضافه كرد: آقایان بهائیان بهتر است بیشتر مطالعه نمایند و از روی حقیقت قضاوت كنند كه امروز آزادی بیشتری دارند، یعنی چه؟

در زمان قدیم احبّا (پیروان فرقه ضاله ی) بهائیت نمی توانستند بگویند ما بهایی هستیم، اكنون از آمریكا و لندن صریحاً دستور داریم در این مملكت مد لباس و بی حجابی را رونق دهیم كه مسلمانان! نقاب از صورت بردارند. به طوری كه من مطالبی در منزل آقای معتمد قرائت كردم، تمام دختران و پسران بهایی خوشحال شدند. در ایران و كشورهای مسلمان دیگر هر چه می توانید با پیروی از مد و تبلیغات، ملت اسلام را رنج دهید، تا آنها نگویند امام حسین علیه السلام فاتح دنیا بوده و علی علیه السلام غالب دنیا. البته بهائیان هم تصدیق دارند، ولی نه برای قرن اتم، اتمی كه به دست بهائیان درست می شود. اسلحه و مهماتی به دست نوجوانان ما در اسرائیل ساخته می شود. این مسلمانان آخر به دست بهائیان از بین می روند و دنیای حضرت بهاءالله رونق می گیرد!

سندی كه ملاحظه فرمودید، مربوط به سال های نخستین دهه 1350 است. سال هایی كه حاكمیت و قدرت اداره كشور و فرمان «ماشین حكومتی» ایران در دست بهائیان بود و غیر از امیرعباس هویدا - نخست وزیر وقت - افزون بر ده وزیر بهایی در كابینه و هیأت دولت حضور داشت و اكثر مدیران ارشد و میانی كشور نیز بهایی بودند و به موجب همین سند وظیفه داشتند تا جامعه ایران، بویژه نیروهای فعّال و بالنده آن - یعنی جوانان این مرز و بوم را از درون تهی كنند و از طریق رواج مدهای متضاد و با فرهنــگ و مدنیت اسـلام، بویژه اهل تشیـع، مردم و جوانان این آب و خـاك را به سمـت «از خودبیگانگی» برانند و تا آنجا كه در توان دارند در جهت تضعیف قهرمانان جهان اسلام، نظیر حضرت علی (ع) و حضرت حسین علیه السلام - كه بشریت آنان را به عنوان قهرمانان مبارزه با ظلم و نابرابری می شناسد- تبلیغات منفی راه بیندازند.

براساس دیگر مفاد این سند، بهائیان شادمانی خود را از اینكه رژیم اشغالگر قدس موفق به ساختن برخی از سلاح های كشتار جمعی نظیر بمب اتمی شده است، پنهان نمی دارند. از اینكه یك یا دو یهودی بهایی شده در جمع سازندگان اینگونه بمب ها حضور دارند، به خود می بالند. اما همین بهائیان ایرانی امروزه در كانال های ماهواره ای تلویزیونی و رادیویی كه آمریكاییان در اختیارشان گذاشته اند تلاش دانشمندان ایرانی برای دستیابی به دانش اتمی را «دادن تیغ به كف زنگی مست» معرفی می كنند و همراه متحدشان صهیونیسم جهانی به جار و جنجال جهانی روی می آورند، تا شاید از این طریق لحظه ای در روند پیشرفت ملت مسلمان ایران ایجاد وقفه و ترمز كنند. در سالی كه ملت ایران از روزی كه با امام خمینی(ره) بیعت كرده، تصمیم به پاكسازی ایران از این عناصر وابسته و ساختن سرزمین آباد و آزاد و مبتنی بر اسلام و عزت مسلمین گرفت و من یقین دارم كه در این عرصه با توفیق مواجه خواهد شد.

این بود خلاصه ای از طرح روحی كه به اطلاعتان رساندم. جهت ثبت در تاریخ تا آیندگان این آب و خاك بدانند كه این حزب سیاسی بهایی و این جرثومه فساد - كه خود نیز تا دو سال پیش عضو فعالی از آنان بودم - برای منافع خود حتی به مردم كشور خود هم از پشت خنجر می زند.

مدارك و شواهد موجود حكایت از این دارد كه این فرقه امروز در نقش عقبه و دنباله رو امپریالیسم و صهیونیسم جهانخوار عمل می كند، آیا این امر با ادعای رهبران بهایی كه برغیر سیاسی بودن فعالیت های بهائیان تأكید دارند و به گفته بهاءالله كارهای سیاسی را در شمار افعال حرام می دانند، تناقض ندارد. نگاهی به تحركات بهائیان در كشورهای آسیای میانه، قفقاز و افغانستان و عراق و تلاش های تبلیغاتی آنان در این مناطق، همگی حكایت از سیاسی كاری های آنان همراه با دشمنی دیرینه با اسلام و شیعه دارد.

درباره وبلاگاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...

نوای مهدوی

این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • آخرین بازدید :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات